PMO bemannen bij wbl

Van augustus 2023 tot september 2024 heeft MOJEO (opnieuw!) een bijdrage mogen leveren aan het Project Management Office (PMO) van Waterschapsbedrjif Limburg (WBL). Tijdens het zwangerschapsverlof van één van de interne PMO-medewerkers werd de medeverantwoordelijkheid voor het draaiende houden van het PMO tijdelijk bij MOJEO belegd.

De situatie bij de opdrachtgever

Door het zwangerschapsverlof van een interne medewerker ontstond er binnen het PMO van WBL behoefte aan tijdelijke extra ondersteuning om de continuïteit en de kwaliteit van de PMO-processen te waarborgen. Belangrijk hierbij was dat de bestaande processen zonder onderbrekingen voortgezet konden worden en dat rapportages tijdig en accuraat werden opgeleverd. Daarnaast was er een wens om lopende processen, zoals de PPM-tool en orderverwerking, te optimaliseren en technische vraagstukken omtrent projectplanningen aan te pakken.

 ‘’WBL heeft voor MOJEO gekozen vanwege de goede eerdere ervaringen met medewerkers die waren ingezet via MOJEO.”

  

De oplossing vanuit MOJEO

Stan Louwerse, PMO specialist van MOJEO, heeft gedurende deze periode met een gestructureerde en proactieve aanpak een breed takenpakket op zich genomen. Stan was onder andere verantwoordelijk voor de volgende werkzaamheden:

  • Rapportages: Het opstellen en bijhouden van projectrapportages om een duidelijk overzicht te bieden van de voortgang.
  • PPM-tool: Beantwoorden van vragen en zorgen rondom de project portfoliomanagement tool om gebruikers optimaal te ondersteunen.
  • Procesoptimalisatie: Verbetering van het proces voor het inleggen van orders om efficiëntie te bevorderen.
  • Ondersteunen bij PPM-tool aanbestedingsonderzoek: Ondersteuning bieden bij een belangrijk aanbestedingsonderzoek voor plannen van medewerkers op projecten, een cruciaal onderdeel binnen het PMO.
  • Technische vraagstukken: Assistentie bij technische vraagstukken rondom projectplanningen, waarmee de planning en uitvoering van projecten werden verbeterd.

 

Het ondersteunen van de projecten met én doormiddel van processen, werd opgepakt op basis van de Prince2-methodiek, een gestructureerde projectmanagementmethode, waarmee MOJEO een professionele en effectieve invulling kon geven aan de ondersteuning

‘’Bij vragen worden we snel en adequaat geholpen met de inzet van mensen met de juiste competenties voor de gevraagde taak.”

De toegevoegde MOJO

Dankzij de inzet van MOJEO bleef het PMO van WBL tijdens deze periode stabiel en goed georganiseerd. Door de proactieve aanpak werd niet alleen continuïteit gewaarborgd, maar zijn ook diverse processen geoptimaliseerd.  

 

 

Starten met een Agile transitie?

Lees in ons stappenplan de belangrijkste fases inclusief praktische tips voor een succesvolle transitie naar een Agile Way of Working.